Background-image
Draugiem
Riepu uzpilde ar slāpekli
Sestdiena, 06.22.2024, Šodien vārda dienu svin:  Laimdots, Laimiņš, Ludmila,

Riepu uzpilde ar slāpekliRiepu uzpilde ar slāpekli

   

   Lai gan sākotnēji šķiet, ka slāpeklis automobīļa riepās ir lieka greznība, jāatzīmē, ka ne velti, piemēram, Vācijas operatīvo dienestu autotransporta riepās ir pildīts slāpeklis. Slāpeļa izmantošana ir obligāts nosacijums pasažieru autobusiem. Slāpekļa priekšrocības tiek novērtētas aizvien plašāk pasaulē un arī Latvijā. Ne velti šobrīd gandrīz katra ceturtā automašīna no Vācijas ir ar krāsaino ventiļu vāciņiem. Krāsaini ventiļu vāciņi nav modes lieta, bet marķējums, ka riepās gaisa vietā pildīts slāpeklis. Šī tehnoloģija plaši tiek izmantota arī autosportā.

Priekšrocības riepām ar slāpekli

Eksperti saka, ka ir daudzi ļoti pārliecinoši labumi, kuri iepriecina autovadītājus, uzpildot transportlīdzekļa riepas ar slāpekli. Šie labumi ietver:

• Galvenie ieguvumi ir lēnāks spiediena zudums un vēsāka darba temperatūra riepās.

• Molekulārā struktūra slāpeklim atšķiras no gaisa, tādā veidā, ka tas izplūst cauri riepas iekšējām starpplātnēm vai kamerai lēnāk nekā parasts saspiests gaiss.

• Rezultāts ir ievērojami lēnāks spiediena zudums riepās pildītās ar slāpekli. Piemēram, gaisa zudums var ilgt līdz sešiem mēnešiem, zaudējot tikai 0.14 kpa ar slāpekli, salīdzinot ar saspiestu gaisu, kam šāds gaisa daudzums pazūd tikai vienu mēnesi.

• Arī riepas piepildītas ar slāpekli darbībā tik ļoti nesakarst kā piepūstas ar gaisu, ar dažām būtiskām priekšrocībām.

• Viena šāda priekšrocība ir uzlabot riepu kalpošanas ilgumu līdz pat 20%, jo, samazinot riepas darba temperatūru, jūs varat palielināt savu protektora kalpošanas ilgumu.

• Uzlabota vadāmība uz ceļa ir vēl 1 priekšrocība, kas izriet no vēsākas darba temperatūras riepām.

• Kad riepās sakarst, to gaisa spiediens pieaug, kas pēc tam samazina riepas pēdas nospieduma izmēru - platību, kas ir saskarē ar ceļu. Tātad jo vairāk riepas tiek dzesētas, jo tām ir labāka saķere ar ceļu.

• Slāpeklis samazina koroziju - jo atšķirībā no gaisa tīrā slāpeklī nav mitrums. 
                                                                                   
 
Slāpeklis (bildē labajā pusē) izplatās lēnāk nekā gaiss (bildē kreisajā pusē), riepas ar slāpekli spēj uzturēt pareizu spiedienu ilgāk nekā ar saspiestu gaisu tādā veidā samazinot nepieciešamo spiediena pārbaudes reižu skaitu. Stabilu riepu spiediena rezultātā palielinās degvielas ekonomija, kā arī uzlabojās saķere ar ceļa virsmu un pagarinās riepu kalpošanas ilgums un darbība.


Jūsu preču grozs
Grozam nav pievienota vēl neviena prece!
    Sākumlapa    Kontakti    Vakances    Sūdzības un ieteikumi    Interneta veikals    
Draugiem
AG Accelerator 250ml
AA833
17.50 Eur (12.30 LS)    
PĀRDOTS!!
5101795
0.00 Eur (0.00 LS)    
Australian Gold Hemp Nation Kiwi-Mango 473ml ikdienas mitrinātājs
20.94 Eur (14.72 LS)    
AG Sinfully Black 250ml
22.50 Eur (15.81 LS)